The All-Ohio State Fair Band and All-Ohio State Fair Youth Choir have announced their membership for the 2015 Ohio State Fair.

The All-Ohio State Fair Band was founded in 1925 and the All-Ohio State Fair Youth Choir was founded in 1963. The Band and Choir, composed of a total of 379 superior musicians (217 in band, 162 in choir) from 65 counties and 146 high schools all across Ohio, are a testament to the musical talents of young Ohioans.

The All-Ohio State Fair Band, with students ranging from grades 9 – 12, learns more than 50 pieces of concert music to prepare for the Fair and John Philip Sousa’s “Stars and Stripes Forever!” closes each of the performances. Once the Fair opens, the All-Ohio State Fair Youth Choir sings six to eight concerts a day and marches up to ten miles a day to various performance sites around the 360-acre Ohio Expo Center.

Dr. Jon Peterson began directing the Choir in 2014. The Band has been under the direction of Donald Santa-Emma since 1999. Members of both the Band and Choir are selected based on a number of factors including student ability and recommendation from choral or band directors.

The All-Ohio State Fair Band and Youth Choir will also be performing on Aug. 2 at 1 pm in the WCOL Celeste Center in addition to daily performances. All Band and Youth Choir concerts are free, non-ticketed events.

Below is a list of the 2015 All-Ohio State Fair Band and Youth Choir members, listed by county:

Adams
Choir: Samantha Aldridge, Alto 1, Manchester High School
Justin Aldridge, Bass 2, Manchester High School 

Allen
Band: Katelynn N. Frazier, Trumpet, Bluffton High School
Choir: Moriah Henry, Soprano 2, Lima Senior High School
Alexander Rudzinski, Bass 1, Shawnee High School
Josiah Shoemaker, Bass 1, Lima Senior High School
Shiloh Shoemaker, Soprano 2, Lima Senior High School
Brandon Snider, Tenor 1, Lima Senior High School 

Ashland
Choir: Matthew Metcalf, Bass 1, Ashland High School
Alexis Nicholson, Alto 2, Ashland High School

Ashtabula
Band: Isaiah M. Williams, Trumpet, Lakeside High School 

Athens
Band: Alexander J. Graham, Trombone, Alexander High School
Amber J. Barnett, Clarinet, Alexander High School (Homeschool)
Destiny H. Jewell, Trombone, Alexander High School
Hadley S. Hibbard, Trombone, Alexander High School
Julie A. Graham, Trumpet, Alexander High School
Mason R. Moore, Flute/Piccolo, Alexander High School
Melanie B. Swanson, Trumpet, Alexander High School
Rosie A. Massey, Alto Saxophone, Alexander High School 

Brown
Choir: Karlee Buckamneer, Alto 1, Eastern Brown High School
Paetyn Kaesheimer, Alto 1, Eastern Brown High School
Sarah Lillich, Alto 2, Georgetown High School
Kara Overstake, Alto 2, Eastern High School

Butler
Band: Daniel P. Kleingers, Baritone, Bishop Fenwick High School (high school located in Warren County) 

Champaign
Band: Garrett E. Smith, Baritone Saxophone, Triad High School 

Clermont
Band: Christian A. Greene, Baritone, Clermont Northeastern High School
Joshua W. Pollock, Trumpet, Clermont Northeastern High School
Sean P. Hannon, Percussion, Clermont Northeastern High School
Choir: Micah Brownfield, Bass 1, Milford High School
Emma Horman, Alto 2, Milford High School
Emma Lawrence, Alto 2, Milford High School
Madeline Stewart, Soprano 1, Milford High School 

Coshocton
Band: Elizabeth Lozowski, Flute/Piccolo, River View High School
Rachael L. Lozowski, Trumpet, River View High School 

Columbiana
Band: Benjamin Reidy, Baritone, Beaver Local High School
Hannah N. Darlington, Clarinet, East Palestine High School
Kyle R. Zimmerman, Trombone, East Palestine High School
Victoria A. Mollenkopf, Trombone, East Palestine High School
Choir: Mariah Cresanto, Soprano 1, Salem High School
Grace Shockey, Soprano 2, Salem Senior High School
Dakotah Sommers, Tenor 2, Salem High School
Ryan Stewart, Tenor 2, Salem High School 

Crawford
Band: Ayrn M. Copeland, French Horn, Wynford High School
Olivia Dowell, Flute/Piccolo, Crestline High School
Choir: Victoria Adams, Alto 1, Bucyrus Secondary School
Haley Clingman, Soprano 1, Bucyrus Secondary School
Mary Hart, Alto 2, Bucyrus Secondary School
Alex Sprague, Bass 1, Bucyrus Secondary School 

Cuyahoga
Band: Ahleah C. Roberts, Bassoon, Parma Senior High School
Alexcia Ambroz, Flute/Piccolo, Parma Senior High School
Alexis G. DeVeny, Tenor Sax, Parma Senior High School
Alexis N. Parker, Flute/Piccolo, Parma Senior High School
Ann Zicari, Trumpet, Cleveland Heights High School
Ashley M. Navolanic, Flute/Piccolo, Valley Forge High School
Ashley N. Jackman, Clarinet, Parma Senior High School
Be’Jahn A. Duren, Bassoon, Euclid High School
Briana J. Brandt, Clarinet, Parma Senior High School
Cameron T. Sormaz, Tuba, Cleveland Heights High School
Cody P. Radivoyevitch, French Horn, Cleveland Heights High School
Donovan Rivera, Trombone, Padua Franciscan High School
Emily M. Kent, Flute/Piccolo, Valley Forge High School
Emily M. Martin, Tenor Saxophone, Valley Forge High School
Evan J. Radivoyevitch, Clarinet, Cleveland Heights High School
Gracie A. Bihun, Trombone, Parma Senior High School
Hallie Ward, Flute/Piccolo, Padua Franciscan High School
Hannah E. Stumpf, Oboe, Parma Senior High School
Henry M. Gray, Trombone, Cleveland Heights High School
Isabelle English, Percussion, Parma Senior High School
Jed Harrington, French Horn, Cleveland Heights High School
Joseph Kenealy, Trombone, Cleveland Heights High School
Katie F. Mediate, Oboe, Rocky River High School
Kyle R. Martin, Percussion, Valley Forge High School
Maddie K. Gillooly, Alto Saxophone, Cleveland Heights High School
Madeline Lambrix, Percussion, Valley Forge High School
Marissa N. Cesa, Flute/Piccolo, Parma Senior High School
Marshall N. Gallo, Trumpet, Valley Forge High School
Maureen M. Joyce, Percussion, Holy Name High School
Megan M. Gallagher, Trumpet, Magnificat High School
Nathan M. Bokros, Tenor Saxophone, Padua Franciscan High School
Nathan Tong, Trumpet, Valley Forge High School
Nathen T. Melendez, Percussion, Parma Senior High School
Stephen I. Moncol, French Horn, Lakewood High School
Taylor L. Wohlfeil, Clarinet, Lakewood High School
Tess Marjanovic, Alto Saxophone, Lakewood High School
Choir: Lauren Finkenthal, Soprano 2, Solon High School
Emma Havranek, Soprano 2, Parma Senior High School 

Darke
Band: Bethany L. Flora, Clarinet, Mississinawa High School
Emma A. Teeter, Alto Saxophone, Greenville High School
Jessica T. Rench, Clarinet, Franklin Monroe High School
Lane R. Manning, Percussion, Mississinawa High School
Malinda E. Neudecker, Flute/Piccolo, Franklin Monroe High School
Savanna J.M. Woodruff, Trumpet, Mississinawa High School
Choir: Taylor Bowers, Soprano 2, Franklin Monroe High School
Anna Deichsel, Soprano 2, Droste-Hülshoff-Gymnasium
Cordell Rock, Bass 1, Franklin Monroe High School 

Defiance
Band: Amber J. Baldwin, Clarinet, Ayersville High School
Katerina M. Betts, Baritone Saxophone, Ayersville High School
Megan L. Aelker, Clarinet, Ayersville High School
Samantha M. Fernandez, Flute/Piccolo, Ayersville High School 

Delaware
Band: Spencer J. Milligan, Tuba, Buckeye Valley High School
Tiffany N. Martin, Trumpet, Buckeye Valley High School
Choir: Connor Cavanagh, Tenor 1, St. Francis DeSales High School
Jillian Goulet, Soprano 2, Pleasant High School
Melissa Witt, Alto 1, St. Francis DeSales High School 

Erie
Choir: Mark Soski, Tenor 1, Seneca East 

Fairfield
Band: Abigail D. Jansen, Trumpet, Pickerington Central High School
Alex R. Newman, Trombone, Pickerington Central High School
Andrea L. Armstrong, Trombone, Pickerington Central High School
Choir: Brent Alksnis, Bass 2, Pickerington Central High School
Alexandria Bennett, Soprano 1, Pickerington Central High School
Skylar Black, Alto 2, Pickerington High School North
Dylan Clark, Bass 2, Pickerington High School Central
Ralen Cleveland, Bass 1, Pickerington High School Central
Pheniox Flood, Alto 1, Pickerington High School Central
Graeme Fruechtnicht, Tenor 2, Pickerington Central High School
Branson McCarthy, Tenor 1, Pickerington Central High School
Emily Jo McMarrow, Alto 1, Pickerington High School North
Shannon Prater, Soprano 1, Pickerington Central High School
Isaac Robben, Tenor 1, Pickerington High School Central
Troi Turner, Alto 2, Pickerington High School North
Jamella Usman, Soprano 2, Pickerington High School North
Trey Wilson, Tenor 2, Pickerington High School North
Anthony Youmans, Tenor 2, Pickerington High School North

Franklin
Band: Abadir M. Kassim, Tuba, Mifflin High School
Austin B. Hem, Trombone, Centennial High School
Crysta M. Haynes, Flute/Piccolo, Pickerington Central High School
Dory A. Hammond, Trumpet, Briggs High School
Emily A. Justice, Trombone, Westland High School
Hayley K. Huffman, Trombone, Pickerington Central High School
Joseph M. Jenkins, Tuba, Grove City High School
Lorenzo N. Harper, Alto Saxophone, Mifflin High School
Molly E. Brumfield, Clarinet, Centennial High School
Taylor M. Williams, French Horn, Northland High School
Choir: Peyton Bishop, Bass 2, Madison Christian School
Olivia Bump, Soprano 1, The Ohio State School for the Blind and Whetstone High School (split day)
Sarah Dillon, Alto 2, Madison Christian School
Clairece Dotson, Soprano 1, Madison Christian School
Antuan Hairston, Bass 2, Northland High School
Isaiah Marshall, Tenor 2, Thomas Worthington High School
Maximillian Morrison, Tenor 1, Fort Hayes High School
Gloria Rubin, Alto 2, Whitehall Yearling High School
Daria Swisher, Soprano 1, Reynoldsburg High School
Christian Wade, Bass 2, Thomas Worthington High School
Abigail Wagener, Soprano 1, Reynoldsburg High School Encore Academy
Britney Worch, Soprano 1, Reynoldsburg High School 

Fulton
Band: Aaliyah K. Blanchard, Baritone, Pike-Delta-York High School
Chelsey L. Miller, Clarinet, Evergreen High School
Ethan A. Jessing, French Horn, Pike-Delta-York High School
Kelsey L. Hobby, Flute/Piccolo, Pike-Delta-York High School
Logan J. Sherman, Trombone, Pike-Delta-York High School
Samuel W. Markovich, Percussion, Pike-Delta-York High School
Choir: Leah Schwan, Alto 1, Evergreen High School 

Gallia
Choir: Kyla Coburn, Alto 1, Gallia Academy High School 

Greene
Choir: Maia Anderson, Alto 1, Greeneview High School
Cassidy Collins, Soprano 2, Greeneview High School
Maggie DeBord, Alto 2, Greeneview High School
Allyson Evans, Soprano 2, Greeneview High School
Cora Ferrell, Alto 1, Home school
Conner Myers, Soprano 1, Greeneview High School
Courtney Roush, Soprano 2, Greeneview High School
Celsie Savage, Soprano 2, Southeastern High School
Taylor Stanley, Tenor 1, Greeneview High School
Austen Walker, Tenor 2, Greeneview High School
Bailee Wallace, Alto 2, Greeneview High School 

Hamilton
Band: Kyle Thompson-Taylor, Trumpet, Indian Hill High School
Choir: Bethany Bennet, Soprano 1, Oak Hills High School
Parris Burgess, Bass 2, Mt. Healtthey Jr/Sr High School
Paige Dornheggen, Alto 2, Oak Hills High School 

Hancock
Band: Abagail L. Kreh, Clarinet, McComb High School
Allyson J. Bader-Dunn, Clarinet, Arcadia High School
Andrew M. Burkmier, Baritone Saxophone, Arcadia High School
Connor Hoverman, Trombone, McComb High School
Hunter A. Kauffman, Tenor Saxophone, Fostoria High School (high school located in Seneca County)
Jessica T. Kauffman, Trombone, Fostoria High School (high school located in Seneca County)
Kyle Hopkins, Baritone, Fostoria High School
Logan A. Gerdeman, French Horn, McComb High School
Miranda L. Mowrey, Oboe, Van Buren High School
Sebastian R. Bejarano, Trumpet, Hardin Northern High School (high school located in Hardin County)

Choir: Meredith Boes, Alto 1, Arcadia High School
Alexander King, Bass 1, McComb Local Schools
Brooke Metzker, Soprano 1, McComb Local Schools 

Hardin
Band: Crystal A. Brown, French Horn, Upper Scioto Valley High School
Daniel I. Johnson, Trumpet, Ridgemont High School 

Henry
Choir: Kristen Bishop, Alto 1, Patrick Henry High School 

Holmes
Band: Benjamin R. Barbey, Percussion, West Holmes High School
Carah D. Porter, Bass Clarinet, West Holmes High School
Courtney M. Baker, Flute/Piccolo, West Holmes High School
Hunter P. Sundberg, Alto Saxophone, West Holmes High School
Isaac L. Gallion, Alto Saxophone, West Holmes High School
Nathaniel T. Hartley, Alto Saxophone, West Holmes High School
Rylee M. Compton, Baritone Saxophone, West Holmes High School
Sarah A. Miller, Tuba, West Holmes High School
Sierra M. Miller, Trumpet, West Holmes High School
Stephanie P. Keck, Trumpet, West Holmes High School
Vanessa P. Stitzlein, Percussion, West Holmes High School
Choir: Amanda Kashuba, Alto 2, West Holmes High School
Amelia Sigler, Soprano 2, West Holmes High School 

Huron
Band: Megan E. Doughty, Tuba, Monroeville High School
Choir: Shianne Ford, Alto 2, Bellevue High School
Brooke Hampton, Soprano 2, Bellevue High School 

Jackson
Choir: Olivia Barker, Alto 2, Vinton County Local School 

Knox
Band: Preston J. Long, Percussion, Centerburg High School
Choir: Jakob Daniels, Bass 2, Mount Vernon High School
Savannah Overly, Soprano 2, Centerburg High School
Alexis Smith, Soprano 2, Centerburg High School 

Licking
Band: Ethan J. Cash, Trumpet, Watkins Memorial High School
Kathryn C. McGinnis, Flute/Piccolo, Lakewood Senior High School
Choir: Jessica Craft, Alto 1, Heath High School
Andrew Gulick, Bass 2, Lakewood Senior High School
Emma Hildreth, Soprano 1, Licking Heights High School
Devin Stuart, Bass 1, Home School
Joshua Weaver, Bass 1, Pickerington Central High School 

Logan
Choir: Isaac Loffing, Tenor 2, West Liberty-Salem High School
Matthew Smith, Bass 1, Riverside Local Schools
Caleb White, Bass 1, West Liberty-Salem High School 

Lorain
Band: Emily J. Juncker, Flute/Piccolo, Midview High School
Justin M. Fuller, Trumpet, Midview High School
Michele R. Manuk, Clarinet, Midview High School
Victoria A. Ternes, Alto Saxophone, Midview High School 

Lucas
Band: Brandan A. Insco, Trombone, Woodward High School
Harley L. Carsten, Clarinet, Woodward High School
Jennifer L. Bouck, Clarinet, Toledo School for the Arts
Jerard Saffold II, Trumpet, Woodward High School
Kendal R. Smith, Trombone, Toledo School for the Arts
Meagan M. Insco, Clarinet, Woodward High School
Richard A. Crawford, Trumpet, Whitmer High School
Roderick C. Hale, Tenor Saxophone, Woodward High School
Choir: Cailyn Horna, Soprano 1, Cardinal Stritch Catholic High School
Timothy  Lynn, Tenor 2, Cardinal Stritch Catholic High School 

Madison
Band: Lilly N. Watters, French Horn, West Jefferson High School
Choir: Hans Harris, Bass 1, London High School
David Harris, Bass 1, London High school
Andrew Weber, Tenor 1, West Jefferson High School 

Mahoning
Band: Dominick J. Commisso, Tuba, Lowellville High School
Nadia M. Marshall, Flute/Piccolo, Youngstown Christian High School
Steven Jolliff, Baritone, Struthers High School
Choir: Jacob Nashm, Tenor 1, Salem High School
Hannah Pavalko, Alto 2, Boardman High School 

Marion
Band: Aaron D. Poling, Trombone, Elgin High School
Alex Pickett, Percussion, Elgin High School
Aliza D. White, Clarinet, Elgin High School
Audrey K. Watkins, French Horn, Elgin High School
Austin T. Gruber, Trumpet, Elgin High School
Autumn G. Landon, Tenor Saxophone, Elgin High School
Hollie M. Dunn, Trumpet, Elgin High School
Jochlyn N. Jolliff, Clarinet, Elgin High School
Zac A. Collins, Alto Saxophone, Elgin High School
Zachary J. Carwile, Baritone, Elgin High School
Choir: Alyssa Bales, Alto 1, Pleasant High School
Colton Conley, Bass 2, River Valley High School
Gretchen Kieffer, Alto 1, Pleasant High School
Baylee Wilson, Alto 2, Bucyrus High School 

Meigs
Band: McKensey L. Allen, Tuba, Alexander High School (high school located in Athens County) 

Mercer
Choir: Elizabeth Evers, Soprano 2, St. Henry High School
Lily Schulze, Soprano 1, St. Henry High School 

Montgomery
Band: Tyler P. Nichols, Drum Major, Kettering Fairmont High School
Choir: Spencer McNally, Bass 1, West Carrollton High School
Jonah Wilson, Tenor 1, West Carrollton High School 

Morrow
Band: Brandon C. Sipe, Tuba, Highland High School
Eric D. Vermillion, Percussion, Highland High School 

Perry
Band: Elizabeth A. Miller, Flute/Piccolo, Sheridan High School
Choir: Aaron Givens, Tenor 1, Miller High School 

Pickaway
Choir: Logan Burns, Tenor 2, Circleville High School
Jennifer Ewing, Soprano 1, Liberty Union High School 

Portage
Band: Austin M. Stankiewicz, Trombone, Southeast High School
Gabrielle N. Fleming, Percussion, Southeast High School
Joshua P. Durr, French Horn, Southeast High School
Nick J. Withey, Tuba, Southeast High School
Taylor D. Lambert, Percussion, Southeast High School
Trynitee Brink, Clarinet, Southeast High School
Tyler J. Rose, Alto Saxophone, Southeast High School
Choir: Mackenzie Hughes, Alto 1, Southeast High School
Thomas Niepsuj, Bass 2, Southeast High School 

Preble
Band: Anthony J. Jacobs, Drum Major, Tri-County North High School 

Putnam
Band: Elyse M. Schroeder, Alto Saxophone, Leipsic Local High School
Julia E. Arnold, Clarinet, Ottawa-Glandorf High School
Rebekah B. Flores, Trumpet, Leipsic Local High School
Choir: Cody Kemper, Bass 1, Ottoville High School
Stacey Nuveman, Soprano 1, Ottawa-Glandorf High School
Theron Oren, Tenor 2, Ottawa-Glandorf High School
Christopher Schreiber, Bass 1, Ottawa-Glandorf High School 

Richland
Band: Laura M. Grube, Alto Saxophone, Plymouth High School (high school located in Huron County)
Virgil C. Bryant, Trombone, Madison Comprehensive High School
Choir: Gavin Beck, Tenor 1, Ontario High School
Alyssa Bogner, Alto 1, Madison Comprehensive High School
Anthony Frizzell, Bass 2, Madison Comprehensive High School
Alli Lange, Soprano 2, Ontario High School
Howard Leuthold, Tenor 2, Ontario High School
Dinesia Randolph, Alto 1, Madison Comprehensive High School
Zane Speelman, Tenor 1, Madison Comprehensive High School 

Ross
Choir: Kaycee Bethel, Soprano 2, Chillicothe High School
Anthony Grow, Tenor 2, Chillicothe High School
Jaxon Newsome, Tenor 2, Chillicothe High School
Kiara Warren, Alto 2, Chillicothe High School 

Sandusky
Band: Caleb T. Chalfin, Trombone, Lakota High School
Choir: Benjamin Davies, Bass 2, Gibsonburg High School
Autumn Ollom, Alto 2, Fremont Ross High School
Maria Ruggiero, Soprano 1, Gibsonburg High School
Samantha Widmer, Alto 1, Gibsonburg High School 

Scioto
Choir: Emily Brewer, Soprano 1, Wheelersburg High School
Patrick Sloan, Tenor 1, Wheelersburg High School 

Seneca
Band: Abraham A.S. Sulin, French Horn, Columbian High School
Alexander J. Beleny, Tuba, Hopewell-Loudon High School
Amber Lee, Clarinet, Hopewell-Loudon High School
Bobbi S. Taylor, French Horn, Hopewell-Loudon High School
Brandon C. Lane, Trumpet, Lakota High School (high school located in Sandusky County)
Emma J. Ramsdell, French Horn, Columbian High School
Joseph A. Brandt II, Trumpet, Hopewell-Loudon High School
Kathleen A. Root, Clarinet, Old Fort High School
Matthew D. Kelbley, Baritone Saxophone, Old Fort High School
Megan N. Dodge, Flute/Piccolo, Hopewell-Loudon High School
Misty R. Lovejoy, French Horn, Fostoria High School (high school located in Wood County)
Morgan A. Cranmore, Baritone, Columbian High School
Noah A. Rees, Trombone, Columbian High School
Rebecca A. Hoepf, Trumpet, Calvert High School
Sara K. Evans, Trumpet, Columbian High School
Sean R. Steele, Bass Clarinet, Hopewell-Loudon High School
Zella R. Stull, Tenor Saxophone, Old Fort High School
Choir: Kimberly Boyer, Soprano 1, Lakota Local Schools (high school located in Sandusky County)
Bobbie Hall, Soprano 1, Seneca East High School
Andy Hamons, Tenor 1, Seneca East High School
Hannah Hopple, Soprano 1, Fostoria High School (high school located in Wood County)
Jessica James, Soprano 1, Lakota High School (high school located in Sandusky County)
Tobias Ramsdell, Bass 2, Tiffin Columbian High School 

Shelby
Band: Amanda M. Frazier, Clarinet, Russia Local High School
Amber E. Buehler, Trumpet, Botkins High School
Emma Vallandingham, Clarinet, Russia Local High School
Megan N. Frazier, Trumpet, Russia Local High School
Sarah M. Knoop, Clarinet, Botkins High School
Choir: Tiffanie Daniels, Alto 2, Botkins High School 

Stark
Band: Alexis A. Lanier, Tenor Saxophone, Fairless High School
Ashley A. Stokes, Tuba, Fairless High School
Makenna M. Remenaric, Bassoon, Fairless High School
Choir: Shayauna Newsom, Soprano 2, Minerva High School
Teresa Woerther, Soprano 2, Alliance High School 

Summit
Band: Christopher L. Seiler, Percussion, Barberton High School 

Trumbull
Band: Zachary R. Digman, Trumpet, Newton Falls High School
Charles N. Gaylog, Trumpet, Maplewood High School 

Tuscarawas
Choir: William Nowak, Tenor 2, Dover High School 

Union
Band: Kayla N. Iwamoto, Trombone, Jonathan Alder High School (high school located in Madison County) 

Van Wert
Choir: Allison Bowsher, Soprano 2, Spencerville Local Schools 

Vinton
Choir: Kayla Coleman, Soprano 1, Vinton County High School
Kachina McKnight, Soprano 1, Chillicothe High School 

Warren
Band: Lauren M. Hauser, Trumpet, Little Miami High School
Choir: Madison Allen, Alto 1, Little Miami High School
Danielle Ferguson, Soprano 2, Kings High School 

Wayne
Choir: Meredith Eades, Alto 1, Central Christian
John Garnes, Tenor 1, Smithville High School
Brian Smith, Bass 2, Orrville High School
Zachary Weese, Tenor 1, Orrville High School 

Williams
Band: Alyssa N. Swank, Oboe, North Central High School
Brooke Bryan, French Horn, North Central High School
Brooke R. Wheeler, Flute/Piccolo, Hilltop High School
Jenna A.Eidenier, Trumpet, North Central High School
Makayla R. Knapp, Oboe, North Central High School
Trenton K. Sakos, Trombone, North Central High School
Choir: SterlingnWisniewski, Bass 1, Stryker Local School 

Wood
Band: Alex L. Byrd, Trombone, North Baltimore High School
Alissa N. Jacobs, Alto Saxophone, Otsego High School
Allison G. Hummel, Flute/Piccolo, Elmwood High School
Andrew J.D. Weedon, Clarinet, Bowling Green High School
Andrew R. Shelton, Alto Saxophone, North Baltimore High School
Damon W. Dotson, Baritone Saxophone, North Baltimore High School
Elaine M. Hudson, Oboe, Bowling Green High School
Emily R. Crook, Trumpet, Bowling Green High School
Frances G. Zengel, Percussion, Bowling Green High School
Jillian M. Smith, Clarinet, Fostoria High School
Kathryn E. Baker, Flute/Piccolo, Bowling Green High School
Miranda G. Lentz, Flute/Piccolo, Bowling Green High School
Morgan T. Bowen, Baritone, North Baltimore High School
Simon Jay, Baritone Saxophone, Lakota High School
Tim Murray, Tuba, Fostoria High School
Choir: Anthony Lear, Tenor 2, Fostoria Junior Senior High School
Wesley Ridenour, Bass 1, Elmwood High School
Michaela Shinew, Alto 1, Elmwood High School 

Wyandot
Band: Allison B. Keller, French Horn, Carey High School
Katelyn M. Shepherd, Baritone, Riverdale High School (high school located in Hancock County)
Sarah B. Goble, Tenor Saxophone, Carey High School
Choir: Hunter Jacoby, Alto 2, Carey High School

| Newsroom